Jak założyć konto w banku

Jak założyć konto w banku? 3 sposoby na otwarcie rachunku bankowego

Zakładanie konta bankowego stało się jednym z podstawowych kroków w dorosłym życiu każdej osoby. Dostęp do konta bankowego ułatwia codzienne zarządzanie finansami, umożliwiając bezpieczne przechowywanie środków, realizowanie transakcji online, a także korzystanie z wielu dodatkowych usług, takich jak kredyty czy lokaty. Chociaż samo założenie konta jest stosunkowo proste, wiele osób zastanawia się, jak to zrobić. Poniżej przedstawiamy trzy główne metody zakładania konta bankowego, które pomogą w podjęciu odpowiedniej dla siebie decyzji.

Założenie konta w placówce bankowej

Od wielu lat zakładanie konta bezpośrednio w placówce bankowej jest jednym z najczęściej wybieranych sposobów. Jest to metoda dla tych, którzy cenią sobie bezpośredni kontakt z doradcą i chcą na miejscu uzyskać odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania.

Podczas wizyty w placówce, klient ma okazję omówić z doradcą wszystkie szczegóły oferty, dopasować rodzaj konta do własnych potrzeb oraz uzyskać informacje o dodatkowych produktach. Niezbędne jest przy tym posiadanie przy sobie ważnego dowodu osobistego. W niektórych przypadkach bank może także poprosić o drugi dokument potwierdzający tożsamość, jak na przykład prawo jazdy.

Założenie konta przez internet (kurier)

W erze cyfryzacji coraz więcej osób decyduje się na założenie konta online. Jest to niewątpliwie wygodna metoda, która pozwala zaoszczędzić czas. Po wypełnieniu wniosku na stronie wybranego banku instytucja ta przygotowuje umowę i wysyła kuriera do klienta w celu potwierdzenia jego tożsamości.

Czytaj także: Lokata bankowa – czym jest, jak działa i jak wybrać najlepszą?

Spotkanie z kurierem to kluczowy moment procesu. Osoba zakładająca konto powinna mieć przy sobie dowód osobisty oraz ewentualnie inne dokumenty, jeśli bank tego wymaga. Kurier potwierdzi tożsamość, zbierze wymagane podpisy i zakończy formalności.

Założenie konta na selfie

Niektóre banki idą jeszcze krok dalej, dostosowując się do współczesnych trendów i technologii. Weryfikacja tożsamości przez selfie to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na jeszcze szybsze i bardziej komfortowe założenie konta. Po wypełnieniu wniosku na stronie banku klient jest proszony o przesłanie zdjęcia (selfie) z dowodem osobistym. Bank analizuje przesłane zdjęcie, porównuje je z danymi wprowadzonymi we wniosku i podejmuje decyzję o akceptacji wniosku. Sprawdź, gdzie można założyć konto na selfie.

Podsumowanie

Zakładanie konta bankowego to proces, który może być realizowany na wiele sposobów, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta. Warto przed podjęciem decyzji zapoznać się z różnymi opcjami i wybrać tę, która będzie najbardziej komfortowa. Niezależnie od wyboru metody, ważne jest dokładne zapoznanie się z ofertą banku, aby móc w pełni korzystać z wszystkich zalet posiadania konta bankowego.

Related Posts